Jeżeli interesujesz się fitnessem i odżywianiem w sporcie, z całą pewnością znasz również tajniki suplementacji. Wiele osób zastanawia się nad przedtreningówkami, które od pewnego czasu są wliczane do typowych dodatków suplementacyjnych, które wiele osób stosuje w swojej diecie, aby zwiększyć wyniki. Przedtreningówki są w dzisiejszych czasach tematem tabu. Możemy dowiedzieć się na ich temat zupełnie czego innego, jeżeli zapytamy różne osoby. Różnice między suplementami mogą być w pewnym stopniu subiektywne, ponieważ bardzo często zdarza się, że działają inaczej na różnych ludzi.

Przedtreningówki to suplementy diety, których zadaniem jest dodanie Ci energii, jak sama nazwa wskazuje, przed treningiem. Nazwa ta może odnosić się do dość szerokiej gamy produktów. W przeciwieństwie do białka w proszku czy kreatyny, definicja tego, czym jest suplement przedtreningowy, może być bardzo różna. Wszystko ze względu na to, że istnieje mnóstwo różnorodnych form przedtreningówek, które działają na różne sposoby. Dokładny sposób działania będzie różny w zależności od tego, w jaki sposób producent przygotuje swoją przedtreningówkę i jakiej proporcji składników użyje.

Ogólnym zamiarem z jakim sportowcy stosują przedtreningówki jest dodanie sobie energii i zwiększenie możliwości fizycznych podczas intensywnego treningu

Oczywiście istnieją pewne obiektywne korzyści płynące z zażywania suplementów przedtreningowych. Gdyby takich nie było, z całą pewnością trudno byłoby producentom rozreklamować ich produkty na szeroką skalę. Przede wszystkim zwiększona energia przed treningiem to jeden z najważniejszych aspektów. Szczytowa wydajność mięśni i wydolności przed treningiem jest czymś, za co tak wielu sportowców z całego świata pokochało suplementację przedtreningówkami z kofeiną. Dzięki takim suplementom można utrzymać tak zwaną pompę mięśniową w trakcie ćwiczeń znacznie dłużej.

Twój organizm potrzebuje pewnych witamin i składników odżywczych, aby wspierać wydajność ćwiczeń i czysty wydatek energetyczny. Z tego powodu wielu producentów przedtreningówek zadbało o to, aby miały one w swoim składzie dodatkowe witaminy i minerały. W niektórych przedtreningówkach możemy nawet znaleźć kreatynę i minerały wspomagające pracę organizmu. Potas, magnez i tym podobne. Dodatki witamin i minerałów dodają suplementom funkcjonalności od szybszego przepływu krwi do mięśni do zwiększonej wytrzymałości i przyspieszonej regeneracji organizmu po wyczerpującym treningu.