Czy przedtreningówki naprawdę robią różnicę? Wiele osób korzysta z nich i uważa, że pomagają przebrnąć przez najbardziej intensywne treningi. Czy możemy jednak uznać, że suplementy przedtreningowe naprawdę mają obiektywne działanie, które możemy wyszczególnić na podstawie badań lub doświadczenia użytkowników? Oczywiście bezpośrednie działanie takiego suplementu będzie zależało od tego, co producent zamierza umieścić w swoim środku chemicznym, jednak na pewno możemy zwrócić uwagę na pewne obiektywne aspekty działania.

Korzyści płynące z najbardziej powszechnych składników występujących w preparatach przedtreningowych, takich jak kreatyna i kofeina, są dość dobrze zbadane i poparte naukowo. Nie możemy zatem spodziewać się tego, że producent musimy wyjaśnić za pośrednictwem elaboratów to, że jego środek naprawdę działa. Wystarczy, że przedstawi skład, który wykorzystał do jego wyprodukowania. Profil elementów, które znajdują się produkcie, powinny być dostatecznym wyjaśnieniem tego, w jaki sposób on działa.

Czy przedtreningówki pomagają w spalaniu tłuszczu?

W większości przypadków przedtreningówki nie spalają same w sobie tłuszczu, jednak mogą w pewnym stopniu przyczynić się do tego, aby pomóc w takim efekcie. Samo zażycie przedtreningówki nie będzie stymulowało organizmu w taki sposób, aby tracił on tłuszcz. Mimo wszystko zwiększona aktywność fizyczna i termogeneza po spożyciu środka w połączeniu z kofeiną i l karnityną może pośrednio przyczynić się do tego, że będziemy skłonni wykonać więcej aktywności fizycznej, a tym samym zaczniemy spalać więcej kalorii, co sprawi, że stracimy więcej tłuszczu w krótszym okresie treningowym.

Stosowanie odpowiednich suplementów we właściwym okresie treningowym może zdecydowanie poprawić nasze wyniki związane z treningami. Pamiętajmy jednak o tym, że z takimi środkami można łatwo przesadzić. Ponieważ duże ilości kofeiny znajdujące się w przedtreningówkach mogą sprawić, że będziemy mieli problemy zdrowotne. Jednak głównym powodem, dla którego stałe przyjmowanie przedtreningówek może być złe, jest fakt, że zawierają one wiele sztucznych dodatków lub szkodliwych składników. Jeżeli nasz organizm źle na nie reaguje, najlepiej wstrzymać się przed stosowaniem takich substancji i ograniczyć podaż kofeiny do kawy przed treningiem.