Znasz taką roślinę jak żywokost lekarski? Roślina ta występuje na wilgotnych terenach w pobliżu rzek oraz na mokrych łąkach i miedzach.

Jeśli uprawiasz sport lub wykonujesz zawód, w którym jesteś podatny na stłuczenia, złamania, czy też skaleczenia, to z całą pewnością często stosujesz różne maści na bolące miejsca. Na pewno próbowałeś już różnych środków ale zapewne nie słyszałeś o tej cudownej roślinie? Dobrze, że trafiłeś na ten artykuł, mam nadzieję, że przekona cię do sięgnięcia właśnie po nią. Kontuzje często powodują, że jesteś zmuszony(a) do przełożenia wielu zaplanowanych przez ciebie czynności psując ci doszczętnie tygodniowy grafik.

Nie wierzysz, że jakakolwiek metoda pozwoli ci pożegnać się z problemem? Podejmij wyzwanie i przekonaj się sam. Na co musisz zwrócić uwagę? Jeśli chcesz aby twoje leczenie przyniosła lepsze efekty, to dobry krokiem będzie dodanie do swojej domowej kuracji takich prostych zabiegów jak np. robienie okładów z świeżych bądź zaparzanych liści żywokostu, stosowanie maści lub kąpieli.

Jednym słowem wszystko co bez trudu przyrządzisz w domu. Co jest tak istotnego w tym ziele, że może wspomóc nas w walce choćby z bolesnymi obrzękami? Zawiera alantoinę, dzięki której uszkodzone tkanki potrafią się szybciej regenerować – idealne na skaleczenia.

Kilka metod na samodzielne zastosowanie zioła w domu:

  • Najłatwiejszym sposobem jest przyłożenie świeżych, lekko zmiażdżonych liści na chore miejsca.
  • Przykładanie papki z dobrze wysuszonych i drobno zmielonych korzeni, które powinny zostać wymieszane z gorącą wodą i kilkoma kroplami oleju jadalnego. Zmieszane składniki nałożyć na lnianą ściereczkę a następnie obwiązać w chorym miejscu
  • W przypadku kąpieli należy dzień wcześniej przygotować 500g wysuszonych lub świeżych liści żywokostu, zalać 5 litrami zimnej wody i odczekać do następnego dnia, po czym podgrzać do zagotowania i wlać do wody z kąpielą.

Na koniec należy pamiętać, że przedstawiona metoda nie ma na celu zastąpienia leczenia konwencjonalnego prowadzonego przez lekarza specjalistę.

Stanowi ona dodatkowe wsparcie dla naszego zdrowia podczas trwania terapii. Jeśli z jakiś powód czujesz niepewność w stosunku do przedstawionej kuracji domowej, to przed zrezygnowaniem z podjęcia działania, warto skonsultować tę kwestię z lekarzem.