Wiele kobiet boryka się z problemem matowych i niezbyt posłusznych włosów, które wkrótce po umyciu o wiele bardziej przypominają stertę siana, aniżeli piękne kosmyki rodem z najlepszych reklam szamponów do włosów. Przesuszone włosy to jeden z najpowszechniejszych problemów wielu pań, które decydują się na różnego rodzaju kompleksowe zabiegi w celu ratowania swojej fryzury.

Tymczasem domowe sposoby również w tej materii zdają się przynosić znacznie lepsze efekty niż kosmetyki renomowanych marek. Przygotowanie naturalnej regeneracji nie jest zajęciem czasochłonnym, a pierwsze efekty będzie można podziwiać zaledwie po kilku dniach regularnego stosowania. Na czym polega sekret zdrowych i solidnych włosów?

Zdrowie włosów a woda z ugotowanego ryżu

Wbrew pozorom przygotowanie odżywczej płukanki nie musi wiązać się z tworzeniem wieloskładnikowych mikstur. Do przygotowania ryżowej wody potrzebny jest jedynie garnek z destylowaną wodą oraz opakowanie ryżu, który będzie można swobodnie spożyć po ugotowaniu. Dla naszych włosów liczy się jednak w tym przypadku jedynie woda, która po ugotowaniu, będzie bogata w proteiny ryżowe odpowiedzialne za odbudowę włosa oraz skrobia ryżowa skupiająca się na nawilżeniu i wygładzeniu. Przygotowanie wody ryżowej zajmuje tyle samo czasu, co ugotowanie ryżu. Ważne jednak, by wody nalać nieco więcej niż zazwyczaj i by nie dopuścić do przypalenia. Płukankę należy stosować dwa razy w tygodniu tuż po umyciu włosów, pozostawiając ją na głowie kilka minut. Następnie należy ją spłukać. Innym sposobem jest rozcieńczenie wody ryżowej ze zwykłą filtrowaną wodą i zraszanie włosów każdego dnia. Już po kilku tygodniach nasze włosy nabiorą niezwykłej trwałości, odporności oraz blasku.