Witaminy podczas utraty wagi są niezwykle istotnym elementem naszej diety. Nie możemy zapominać o tym, że oprócz kalorii istotne jest również to, co tak naprawdę trafia do naszego organizmu, ponieważ determinuje to nasze samopoczucie i zdrowie. Jedzenie jest najważniejszym czynnikiem podczas utraty wagi, jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że nie jest jedynym istotnym elementem podczas procesu odchudzania. Ponieważ nawet odpowiednia ilość kalorii zapewniona za pośrednictwem złej diety może doprowadzić nasz organizm do niepoprawnego działania, co utrudni cały proces.

Ograniczanie kalorii może również sprawić, że dietetycy nie będą w stanie zaspokoić swoich potrzeb żywieniowych. Witaminy są sposobem na uzupełnienie braków w diecie, ograniczenie łaknienia, przyspieszenie metabolizmu i zwiększenie wytrzymałości. Przyjrzyjmy się kilku najważniejszym witaminom, których nie może zabraknąć w naszej diecie w szczególności, jeżeli mamy w planach nieco się odchudzić. Powinniśmy postawić przede wszystkim na magnez, witaminy z grupy B, witaminę D i żelazo, które znajdziemy w rybie i mięsach.

Co takiego istotnego jest w witaminach z grupy B?

Podstawą każdej diety redukcyjnej powinny być witaminy z grupy B za ich fantastyczne właściwości i wpływ, który mają na nasz organizm. Szczególnie istotna jest witamina B12. Witamina ta wpływa na pracę naszego mózgu, a także pomaga w metabolizowaniu jedzenia w energię. Dzięki niej możemy zapewnić sobie zdrowe funkcjonowanie komórek w ciele. Źródła witaminy z grupy B są na całe szczęście bardzo łatwo dostępne, ponieważ znajdziemy je w niedrogich i pospolitych produktach, takich jak na przykład fasola, jajka, ser. Weganie powinni zwracać szczególną uwagę na to, że witamina B12 nie jest produkowana naturalnie i pochodzi z produktów odzwierzęcych, dlatego też muszą ją przyjmować w suplementach, gdyż nie znajdą jej w wegańskich produktach.

Witamina B12 pomaga organizmowi wytwarzać czerwone krwinki i transportować tlen do mięśni, co jest kluczowym czynnikiem w zwiększaniu siły, a tej najbardziej potrzebujemy, jeżeli nasze kalorie są trzymane względnie nisko po to, abyśmy mogli się skutecznie odchudzać.