Pomimo tego, że hołdujemy słusznie aktywności fizycznej, nie możemy zapominać o tym, że to jednak jedzenie jest najważniejszym aspektem, jeśli chodzi o utratę lub przybieranie na wadze. Podczas odchudzania się musimy przyjąć odpowiednią strategię związaną z dostarczaniem pożywienia w mniejszych kaloriach, ponieważ nawet trenując przez kilka godzin dziennie, prawdopodobnie nie spalimy nadmiaru kalorii z bardzo złej diety obfitej w tłuste produkty połączone z węglowodanami.

Nie zapominajmy jednak o tym, że witaminy są sposobem na uzupełnienie braków w diecie, ograniczenie łaknienia, przyspieszenie metabolizmu i zwiększenie wytrzymałości. 4 popularne witaminy odchudzające to witamina B, D, żelazo i magnez. Nie tylko kalorie podczas odchudzania mają ogromne znaczenie. Witaminy w rzeczywistości są równie ważne o ile nie ważniejsze, jeśli chodzi o proces odchudzania naszego ciała. Bez odpowiednich dawek witamin nie jesteśmy w stanie zachować zdrowia i odpowiedniego działania naszej gospodarki hormonalnej.

Witamina B i witamina D, czyli ostoja każdej dobrze przeprowadzonej diety

Witaminy z grupy B pełnią niezwykle istotne funkcje w naszym organizmie. Witaminy z grupy B12 pomagają w metabolizowaniu pożywienia w paliwo dla organizmu. Witamina B wpływa bezpośrednio na pracę naszego mózgu. Dlatego też nie możemy przeoczyć tego, jak istotny element jest to dla naszego ciała. Witaminy B pomagają nam zachować zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie komórek. Musimy pamiętać o tym, aby nasza dieta redukcyjna była ułożona w sposób, który pozwoli dostarczyć organizmowi dostateczną ilość zarówno witamin z grupy B, jak i D.

Cała potrzebna organizmowi witamina D może być pozyskana ze słońca. Witamina D pomaga utrzymać mocne kości i zrównoważony poziom hormonów. Nie ma na to potwierdzonych badań, jednak istnieją założenia dotyczące tego, że wysoki poziom witaminy D w organizmie pomaga nam w zasypianiu. Z kolei zdrowy i długi sen przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej w ludzkim ciele. Dlatego też uważamy, że wysoki poziom witaminy D powinien być dla osoby na redukcji równie ważny, co witamina B12.