Zgrabna i witalna sylwetka jest marzeniem wielu. Często jednak bezskutecznie trudzimy się, by utracić tłuszcz, który odkłada się w niestrategicznych dla nas miejscach. Sporym problemem okazuje się nawet tak, zwana oponka na brzuchu, a przecież nie chcemy zostać z nią na słoneczne lato! Jak zatem skutecznie spalić tłuszcz z brzucha? O tuż na pewno należy przygotować się na pewien wysiłek i zmiany w jadłospisie.

Po pierwsze trening cardio – spalający tłuszcz!

Kiedy celem jest płaski, mocny brzuch najpierw należy pozbyć się tkanki tłuszczowej. Zatem należy skupić się na ćwiczeniach spalających. Do takich zaliczają się wszelkie aktywności o dużej intensywności. Doskonale sprawdzają się ćwiczenia cardio w tym: bieganie, jazda na rowerze, pływanie. Ponadto rezultaty gwarantują również ćwiczenia na sprzęcie aerobowym takim jak: bieżnia stacjonarna, czy też rower stacjonarny.

Nie zapominamy o ćwiczeniach wzmacniających!

Kiedy, już zauważymy efekty ćwiczeń spalających, czas włączyć do treningów ćwiczenia wzmacniające. Do najpopularniejszych należą brzuszki, które modelują brzuch. Warto je robić w różnych konfiguracjach – proste, skośne, czy też z dodatkowym obciążeniem. Poza nimi niezwykle skutecznymi ćwiczeniami wzmacniającymi jest np.: martwy ciąg, plank, czy też pompki. Wszelkie ćwiczenia zaleca, się urozmaicać np. dodając ciężar (hantle, gumy oporowe, piłkę).

Zdrowa dieta kluczem do sukcesu!

Kształtowanie sylwetki nie obędzie się bez diety. W tym przypadku powinna być ona bogata w białko dobrze, jeśli będzie ograniczać węglowodany. Ponadto należy ograniczyć cukier w diecie, niezdrowe przekąski i żywność wysoko przetworzoną. Bardzo istotne jest również nawadnianie organizmu, zaleca się spożywania co najmniej 2 litrów wody dziennie.