Ciężko znaleźć taką aktywność, którą można by się zająć zupełnie za darmo, no może za wyjątkiem biegania, choć nawet tutaj niektórzy będą polemizować, albowiem do biegania potrzebne są jednak jakieś lepsze buty z dobrą podeszwą i wygodny strój (a zimą odzież termoaktywna). Nie da się jednak ukryć, że squash jest droższy od biegania. Uchodzi on właśnie za jeden z tych bardziej „ekskluzywnych” sportów, coś na miarę gry w tenisa, czym zajmują się głównie ludzie pochodzący z tych wyższych sfer. Ile jednak jest w tym prawdy? Aby się tego dowiedzieć, trzeba by spojrzeć na ceny wynajmu kortów do squasha oraz ceny sprzętu, bez którego gra w squasha nie byłaby możliwa.

Podstawy na temat squasha

Zacznijmy od kwestii wynajmu kortu. Zazwyczaj w tych najpopularniejszych klubach godzina wynajmu kosztuje od sześćdziesięciu do siedemdziesięciu złotych. Jak wiadomo w squasha raczej nie pogramy na otwartym terenie, jak np na łące. Jednak dla ciekawych dodamy, że są sporty i aktywności fizyczne, które możemy wykonywać na trawie, łące i wolnej przestrzeni – sprawdź więcej tutaj: https://www.ploteczkowo.pl/aktywnosci-do-wykonywania-po-prostu-na-lace-trawie-lub-wolnej-przestrzeni/.

Co do squasha, to cena wynajmu zwykle spada jednak w przypadku godzin mniej obleganych. Sześćdziesiąt czy siedemdziesiąt złotych trzeba więc zapłacić np. o szesnastej, ale już o godzinie dwudziestej albo wcześnie rano, czyli np. o szóstej bądź siódmej ta kwota może zostać obniżona nawet i o połowę, dzięki czemu wyniesie ona już tylko trzydzieści albo trzydzieści pięć złotych. Nikt też nie płaci tej kwoty samodzielnie, no chyba że planuje grać w squasha bez partnera. Jako że jednak standardowa gra w squasha odbywa się przy współdziałaniu dwóch osób, cenę wynajmu kortu dzielą one na siebie i to sprawia, że w godzinach porannych bądź późnowieczornych może ona wynieść na osobę już tylko piętnaście złotych. Ta kwota wygląda już natomiast całkiem przyjemnie. Mniej więcej tyle samo płaci się przecież za jedno piwo w barze, a chyba lepiej pójść na kort i trochę się poruszać niżeli zaśmiecać swój organizm alkoholem, który nikomu nie jest potrzebny do szczęścia.

Squash wymaga też użycia specjalnego sprzętu, jednak na początku drogi spokojnie można go wypożyczać. Nierzadko wynajem rakietek jest już wliczony w cenę wynajmu kortu, a piłeczki można kupić dosłownie za kilkanaście złotych (są to piłeczki wielorazowego użytku).