Jeżeli szukacie dobrego sposobu na to, aby zrelaksować się po wyczerpującym dniu, a przy tym nie chcecie za bardzo nadwyrężać swoich funduszy, koniecznie wypróbujcie gorącej kąpieli w wannie z dodatkiem olejków aromatyzujących lub po prostu możecie też urządzić sobie dłuższy, relaksujący prysznic, który rozluźni mięśnie. Możecie pomóc sobie za pośrednictwem kilku tanich dodatków, takich jak na przykład sole do kąpieli lub płatki owsiane, które kosztują dosłownie grosze, a wykazują lecznicze i wygładzające właściwości dla naszej skóry.

Jeżeli nie mamy jednak wanny, do której możemy to wszystko dodać, nadal istnieją sposoby na to, aby poradzić sobie pod prysznicem i zapewnić sobie nieco relaksu niewielkim kosztem. Przykładowo możemy wykorzystać roślinę eukaliptusa lub dodanie olejków eterycznych w większej ilości, aby woń wypełniła całą kabinę prysznicową. Uspokajające wrażenia aromatyczne możemy wykorzystać także poza kąpielami. Przykładowo polecamy roślinę lawendy. Można położyć ją sobie nieopodal miejsca, w którym śpimy, aby relaksowała nasz przyjemnym zapachem. Jeżeli nie przepadacie za zapachem lawendy, możecie także uspokoić swój umysł przy pomocy mięty pieprzowej. Najlepiej, aby była świeża, ponieważ wtedy wydziela więcej aromatu.

Nie ma tańszej metody na relaks od medytacji

Prawdopodobnie nie znajdziemy niczego tak przydatnego i taniego zarazem jak medytacja. Za medytację nie musimy płacić i możemy ją praktykować dosłownie wszędzie, dlatego też pomoże nam nieco się odprężyć niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujemy. Kiedy już zrozumiemy podstawowe zasady praktyki, możemy ją wykonywać samodzielnie w dowolnym miejscu. Wszystko, czego potrzebujesz to przestrzeń, w której będziemy mogli się skupić. Alternatywną i również zupełnie darmową metodą do medytacji będą spacery. Niektórzy ludzie potrafią zrelaksować się podczas uprawiania delikatnej aktywności fizycznej, jaką jest spacerowanie.

Niewiele osób zwraca na to uwagę w dzisiejszych czasach, jednak jest to potwierdzone badaniami, że przebywanie na słońcu potrafi pomóc nam w poprawieniu naszego nastroju. Dlatego też spacerowanie, gdy mamy kiepski humor jest w zasadzie jednym z najlepszych darmowych rozwiązań pomagających nam w osiągnięciu odprężenia. Kiedy będziemy w ruchu na świeżym powietrzu, znacznie łatwiej będzie nam osiągnąć spokój poprzez oczyszczenie naszego umysłu z negatywnych myśli.